Zákaznická podpora:776778666

Tuareg z Frenštátu

Kód: KNLOP
Tip Těžko k sehnání
Neohodnoceno
Značka: daniszova.cz
269 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
7.3.2024

Karel Loprais rozmlouvá nadoraz | 333 + 33 otázek Jana Králíka

Kniha psaná formou rozhovoru Jana Králíka s Karlem Lopraisem, bilancující nejen sportovní kariéru nejúspěšnějšího českého účastníka Rally Dakar.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jan Králík, autor: "Všechno to začalo v prosinci 1987. Do autobusu, který převážel soutěžní jezdce z Prahy do Paříže na start desátého ročníku Rally Paříž–Alžír–Dakar, jsem ve stísněné náladě nastoupil mezi posledními. Také jsem nebyl žádný soutěžák, ale obyčejný novinář. Sedl jsem si dozadu za velkého chlapa a přemýšlel o tom, co jsem doma zapomněl. Nebylo toho moc, jen jídlo na cestu. Mrzuté. Už před Plzní se moje situace náramně zlepšila. Maník přede mnou odněkud vyndal tašku s řízky a nabídl mi. Takového člověka bude správné se držet."

"Dobře jsem udělal. Tehdy poprvé dakarskou soutěž vyhrál. Od té doby se známe. Po dvanácti letech jsme se znovu dostali k tomu, co jsme dvakrát začali a dvakrát nedokončili. Napotřetí jsem v roce 1999 položil Karlovi 333 otázek a on na ně bez vyhýbání odpovídal. Teď se Karlovi přátelé rozhodli vydat knihu znovu k jeho pětasedmdesátinám. K tehdejším otázkám jsem mu po těch letech položil dalších 33. Stačí to? Posuďte sami." 

Autor: Jan Králík
Rok vydání: 2021
Formát: 130×210 mm
Počet stran:
232
Vazba: pevná
Nakladatelka: Gabriela Daniszová